Графік роботи: вівторок   з 08:00 до 19:30
 • пн з 08:00 до 19:30
 • вт з 08:00 до 19:30
 • ср з 08:00 до 19:30
 • чт з 08:00 до 19:30
 • пт з 08:00 до 20:00
 • сб з 09:00 до 16:00
 • нд з 08:00 до 19:00

Лікування геморою

Геморой - це не вирок. Його можна і потрібно лікувати. Найкраще захворювання піддається корекції на початкових стадіях. Ось чому рекомендується звертатися до проктолога за появи перших тривожних симптомів. Однак навіть у запущених випадках фахівці клініки «JMC» знають, як повністю позбутися геморою без болю і ризиків. Тактика лікування підбирається в індивідуальному порядку залежно від клінічної ситуації. Ми використовуємо як консервативні, так і оперативні методи.

Чи можна вилікувати геморой у домашніх умовах

Геморой може бути схожий за своїми проявами з іншими проктологічними захворюваннями і навіть онкологічними процесами. Самолікування може призвести до втрати дорогоцінного часу, погіршення якості життя і погіршення ситуації. Навіть якщо ви вирішили лікувати геморой у домашніх умовах, обов'язково потрібна консультація проктолога для постановки діагнозу й отримання рекомендацій.

Послуги
Ціна/грн
Безопераційне лікування гемороїдальної хвороби методом латексного лігування за 1 сеанс
Комплексне лікування ускладненої форми гемороїдальної хвороби (тромбоз, тріщина, свищ, кровотеча)
Чому саме в JMC
01
Захист та страхування

Єврейський медичний центр JMC включений до списку офіційних постачальників страхової компанії DEVIDSHEIELD GROUP International Medical Insurance. Це одна з найбільших міжнародних страхових компаній, яка діє, зокрема, в Ізраїлі та США.

02
Зручно та комфортно

Працюємо щотижня та всі державні свята; ведемо прийом пацієнтів до останнього клієнта; результати лабораторних досліджень видаємо одразу; приділяємо пацієнтам стільки часу, скільки потрібно; наше обслуговування Вас приємно здивує.

03
Якісно і високотехнологічно

JMC гарантує якість результатів діагностики та лікування; ми працюємо на сучасному лабораторному та діагностичному обладнанні; в нас багаторівнева система контролю за якістю надання медичної допомоги.

04
Чесно та гуманно

Наше основне завдання – здоров'я та благополуччя наших пацієнтів; здійснення благодійної діяльності; JMC не співпрацює із фармацевтичними представниками. У клініці немає реклами лікарських засобів

JMC

Полегшити симптоми геморою допоможуть:

 • Збільшення кількості клітковини в раціоні.
 • Використання м'якого або вологого туалетного паперу.
 • Підмивання після кожного акту дефекації.
 • Медикаментозна підтримка.
 • Теплі ванночки на основі лікарських рослин.
 • Збільшення фізичної активності, ЛФК.
 • Підтримка водного балансу.

Лікування в домашніх умовах можливе виключно на початкових стадіях захворювання. У запущених випадках без оперативного втручання або процедурних методів не обійтися.

Методи лікування геморою в клініці «JMC»

Медикаментозне лікування геморою

Як самостійна терапія медикаментозні засоби доцільні на ранніх стадіях захворювання, а також під час загострення хронічного процесу для купірування неприємних симптомів.

Лікарська терапія спрямована на виконання кількох завдань:

 • Зняття запального процесу. Для цього призначають нестероїдні протизапальні препарати і глюкокортикостероїди.
 • Купірування больового синдрому (анальгетики та НПЗП).
 • Ліквідація тромбозу. Показані препарати на основі гепарину у вигляді мазей і гелів.
 • Зупинка кровотечі. Добре зарекомендували себе губки, просочені фібриногеном і тромбіном.
 • Загоєння ран і мікротріщин. Призначаються в'яжучі препарати на основі вісмуту, діоксиду титану.
 • Нормалізація мікроциркуляції. Добре себе зарекомендували флеботоніки та венотоніки рослинного походження.

Лігування латексними кільцями

Технологія ґрунтується на здавлюванні гемороїдального вузла біля самої основи за допомогою лігатора - спеціального кільця невеликого діаметра. Під час процедури можуть використовуватися вакуумні або механічні апарати. Кровопостачання в цій ділянці зупиняється, що призводить до некрозу тканин. Гемороїдальний вузол самостійно відмирає і відторгається під час акту дефекації. На його місці утворюється невелика рана, яка швидко загоюється. За один раз можна лігувати не більше одного-двох вузлів. Зовнішній геморой цим методом прибрати неможливо. Також процедура протипоказана в разі гострого тромбозу.

Лігування латексними кільцями може бути рекомендовано в таких випадках:

 • внутрішній геморой;
 • неефективність консервативного лікування;
 • 2-3 стадія геморою;
 • випадаючі вузли.

Процедура виконується в амбулаторних умовах. Госпіталізація не потрібна. Латексне лігування проводять за таким алгоритмом:

 1. Антисептична обробка.
 2. Встановлення аноскопа в пряму кишку.
 3. Введення лігатора.
 4. Затискання і фіксація вузла кільцем.

Методика вимагає професіоналізму від фахівця і грамотного виконання процедури. Так, наприклад, якщо накласти кільце нижче, ніж це необхідно, виникне гострий біль. У разі сильного перетягування висока ймовірність розвитку кровотечі.  У клініці «JMC» латексне лігування проходить без болю, ризиків і ускладнень, тому що його виконують висококласні фахівці.

Незаперечними перевагами методу є:

 • значна швидкість виконання (близько 10 хвилин);
 • висока ефективність;
 • безболісність;
 • відсутність тривалої реабілітації (не викликає обмеження працездатності).

Радіохвильове лікування геморою

Метод заснований на впливі теплової енергії хвиль високої частоти. Його унікальність полягає в безконтактному впливі. Прицільно спрямований промінь розсікає тканини, що викликає миттєве нагрівання і випаровування внутрішньоклітинної рідини в патологічній ділянці. Радіохвилі діють локально, здорові тканини при цьому не зачіпаються. Метод підходить для видалення як внутрішніх, так і зовнішніх гемороїдальних вузлів. Він може застосовуватися навіть на пізніх стадіях процесу.

Технологію проводять за строго прописаним алгоритмом:

 1. Очищення прямої кишки.
 2. Анестезія.
 3. Аноскопія (для отримання доступу до гемороїдальних вузлів).
 4. Введення тонкого електрода, по якому проводиться високочастотне випромінювання.

Переваги радіохвильової терапії:

 • малоінвазивність (відсутність розрізів, безкровність);
 • менше больових відчуттів;
 • швидке відновлення;
 • висока ефективність;
 • відсутність обмежень за віком.

THD - трансанальна гемороїдальна деартеріалізація.

Метод заснований на перев'язуванні артерій, що живлять гемороїдальний вузол. Під час процедури тканини не видаляють, а проводять накладання внутрішніх швів. Залишившись без підживлення, вузол відмирає, всихає і відторгається. Подальше його наповнення не відбувається. Венозний відтік при цьому не порушується. Гемороїдальний вузол спустошується і схлопується.

Для забезпечення високої точності процедуру проводять під контролем доплерівського датчика. Він не тільки визначає локалізацію артерій, які потрібно перев'язати, а й дає змогу накласти шви на судини. За допомогою цього методу можна лікувати геморой 3-4 стадій.

Серед переваг THD:

 • не потребує видалення вузлів;
 • відкриті рани відсутні;
 • немає необхідності в перев'язці;
 • на відновлення йде всього кілька днів;
 • мінімальна травматизація;
 • відсутність вираженого больового синдрому після операції.

Лікування геморою 1 ступеня

Геморой 1 ступеня є діагностичною знахідкою для проктолога. Захворювання на початковій стадії діагностують рідко через те, що пацієнти не звертаються по медичну допомогу в цей період. Патологічний процес супроводжується слабко вираженою клінічною симптоматикою, яка не завдає особливого занепокоєння. Пацієнтам рекомендована консервативна профілактика і щорічне спостереження у проктолога. Нормалізувати стан можна за допомогою модифікації способу життя і харчування.

Лікування геморою 2 ступеня

На цьому етапі пацієнти частіше звертаються до фахівця з підозрами на геморой, оскільки клінічні прояви стають дедалі більш вираженими. Якщо захворювання протікає без ускладнень, може бути запропоновано лігування латексними кільцями. За наявності ускладнень - радіохвильова абляція і THD (трансанальна гемороїдальна деартеризація).

Лікування геморою 3 і 4 ступеня

У запущених випадках симптоми геморою значно погіршують якість життя і навіть призводять до психоемоційних розладів. 3 і 4 стадії супроводжуються наявністю серйозних ускладнень, що обтяжують клінічну картину. Єдиним методом лікування є оперативне втручання. Зазвичай кінцевий спосіб його проведення визначається інтраопераційно, коли пацієнту надано анестезіологічний супровід і можлива ad oculus оцінка тканин.

Пріоритетною методикою є THD - трансанальна гемороїдальна деартеріалізація. Як альтернатива може використовуватися радіохвильова абляція або висічення. Після оцінки дефекту слизової оболонки прямої кишки і перехідної складки ухвалюють рішення про проведення декількох варіантів пластики (з низведенням слизової або без неї).

Лікування геморою під час вагітності

На особливу увагу заслуговує лікування геморою під час вагітності. Насамперед жінка має звернутися до проктолога для визначення масштабів проблеми. 

Фахівці віддають перевагу консервативній терапії. Хірургічні методи лікування в період виношування дитини не рекомендуються. У разі неефективності проведеного лікування і погіршення ситуації призначається операція в післяпологовому періоді.

Консервативні методи спрямовані на корекцію способу життя і харчування. Жінка повинна стежити за достатнім споживанням рідини, підтримувати фізичну активність, збільшити кількість клітковини в раціоні. Приймати препарати без призначення лікаря не рекомендується, оскільки у вагітних можуть бути протипоказання.

Лікування гострого геморою

Для купірування гострого геморою можуть використовуватися як медикаментозні, так і хірургічні методи лікування. Для зняття болю призначають анальгетики для прийому всередину і місцевого застосування. У разі кровотеч використовують гемостатики. Поліпшити стан венозної стінки допомагають препарати-флеботоніки. Для розсмоктування тромбозу застосовуються місцеві антикоагулянти. Також можуть призначатися засоби з протизапальним ефектом.

Якщо медикаментозної підтримки виявилося недостатньо, проводиться оперативне втручання. Залежно від типу геморою, стадії процесу та вираженості симптомів може проводитися латексне лігування, радіохвильове видалення або - трансанальна гемороїдальна деартеріалізація.

Лікування хронічного геморою

Хронічний процес потребує комплексного підходу до лікування. Головним завданням фахівців є запобігання прогресуванню захворювання, недопущення виникнення ускладнень, а також усунення провокуючих чинників.

Медикаментозна терапія відіграє важливу роль у лікуванні хронічного геморою, проте вкрай важливо виключити передумови до виникнення загострення. Для цього необхідно налагодити роботу кишечника, оптимізувати фізичне навантаження, а також уникати ситуацій, які підвищують тиск у судинах прямої кишки. Основним методом лікування за хронічного геморою все ж є операція.

Який метод лікування обрати

Щоб визначити найкращий метод лікування геморою в конкретно вашій ситуації, важливо проконсультуватися з лікарем. У клініці «JMC» лікуванням геморою займаються висококласні проктологи з великим досвідом роботи. Тут Вам буде проведено комплексне обстеження, після чого наші лікарі підберуть найоптимальніший і найефективніший метод боротьби із захворюванням. У своїй роботі ми віддаємо перевагу малоінвазивним технікам хірургічних втручань.  Наші пацієнти добре переносять операції та швидко відновлюються. Усі процедури виконуються на новітньому високотехнологічному обладнанні. Слідкуйте за своїм здоров'ям, не запускайте хворобу і не займайтеся самолікуванням. Запишіться на консультацію до проктолога вже зараз. Ми завжди готові прийти Вам на допомогу!