Графік роботи: четвер   з 08:00 до 19:30
 • пн з 08:00 до 19:30
 • вт з 08:00 до 19:30
 • ср з 08:00 до 19:30
 • чт з 08:00 до 19:30
 • пт з 08:00 до 19:00
 • сб з 09:00 до 16:00
 • нд з 08:00 до 19:00

Лапароскопія при СПКЯ

Що таке лапароскопія при полікістозі яєчників

Лапароскопія яєчників при полікістозі - це малоінвазивне хірургічне втручання, що дає змогу провести детальну діагностику органів черевної порожнини і видалити патологічні вогнища. Процедура сприяє стабілізації роботи яєчників, нормалізації гормонального фону, поліпшенню загального самопочуття і запобіганню розвитку небезпечних ускладнень.

Технологія передбачає введення спеціального обладнання через мікроскопічні отвори, зроблені на передній черевній стінці. Головним інструментом, за допомогою якого проводять лапароскопію, є лапароскоп, що являє собою телескопічну трубку. Під час маніпуляції фахівець може орієнтуватися на відеозображення, яке з'являється на моніторі, завдяки чому підвищується точність операції. Сучасні прилади оснащені новітніми цифровими матрицями, що забезпечують високу чіткість виведеного зображення. Таким чином, хірург може детально вивчити кожен фрагмент тканин, виявити найдрібніші патологічно змінені вогнища, не зачіпаючи при цьому здорові тканини.

Сучасна медицина віддає перевагу саме лапароскопічним технікам виконання оперативних втручань. І цьому є безліч причин:

 • малотравматичність: відсутність порожнинних розрізів, доступ через мікророзрізи;
 • ювелірна точність: весь перебіг процедури проходить під контролем камери;
 • пацієнти виписуються зі стаціонару вже наступного дня;
 • максимально швидкий процес загоєння і відновлення репродуктивної функції;
 • низькі ризики ускладнень (інфікування, утворення спайок тощо);
 • можливість одночасного усунення інших патологій репродуктивної системи;
 • естетичність (відсутність грубих післяопераційних шрамів і рубців).
Чому саме в JMC
01
Захист та страхування

Єврейський медичний центр JMC включений до списку офіційних постачальників страхової компанії DEVIDSHEIELD GROUP International Medical Insurance. Це одна з найбільших міжнародних страхових компаній, яка діє, зокрема, в Ізраїлі та США.

02
Зручно та комфортно

Працюємо щотижня та всі державні свята; ведемо прийом пацієнтів до останнього клієнта; результати лабораторних досліджень видаємо одразу; приділяємо пацієнтам стільки часу, скільки потрібно; наше обслуговування Вас приємно здивує.

03
Якісно і високотехнологічно

JMC гарантує якість результатів діагностики та лікування; ми працюємо на сучасному лабораторному та діагностичному обладнанні; в нас багаторівнева система контролю за якістю надання медичної допомоги.

04
Чесно та гуманно

Наше основне завдання – здоров'я та благополуччя наших пацієнтів; здійснення благодійної діяльності; JMC не співпрацює із фармацевтичними представниками. У клініці немає реклами лікарських засобів

JMC

  Операція при полікістозі: види хірургічних втручань

  Залежно від клінічної картини патологічного процесу фахівці можуть використовувати різні техніки виконання операцій. На вибір того чи іншого методу також може вплинути вік пацієнтки, бажання мати дітей у майбутньому, обсяг яєчникової тканини, рівень оваріального резерву.

  Каутеризація

  Є одним із різновидів лапароскопічних операцій, під час якої робиться кілька насічок на поверхні яєчників. Після процедури полегшується процес виходу яйцеклітини з фолікула. Головною метою каутеризації є припікання кістозних утворень і відновлення функціональної активності яєчників. Незважаючи на те, що це малоінвазивна процедура, вона потребує ретельної підготовки. Для виключення протипоказань пацієнтці призначається ціла низка лабораторних аналізів та інструментальних методів діагностики.

  Основними показаннями до операції є: синдром полікістозних яєчників, викликане на його тлі безпліддя, доброякісні пухлини, ендометріоз, а також неефективність консервативного лікування. Лапароскопію не проводять у разі гострих запальних процесів органів малого таза, порушень згортання крові, важких супутніх захворювань і онкологічних процесів.

  Операція виконується таким чином:

  1. Введення в наркоз.
  2. Антисептична обробка.
  3. Проведення кількох проколів на передній черевній стінці.
  4. Подача вуглекислого газу в один з отворів.
  5. Введення оптичних пристосувань та інструментів (ендоскопа, коагулятора, маніпулятора).
  6. Фіксація полікістозного яєчника в потрібному положенні спеціальними щипцями.
  7. Проведення розтинів на поверхні яєчників з одночасним припіканням кіст.
  8. Вилучення інструментів, ушивання проколів, виведення з наркозу.

  Обсяг яєчників досить швидко зменшується. Це стає помітним уже під кінець операції. Протягом досить короткого проміжку часу відбувається відновлення овуляції.

  Для проведення процедури використовується каутер - хірургічний інструмент, призначений для облітерації (припікання) тканин. Він буває трьох типів:

  1. Лазерний.
  2. Ультразвуковий.
  3. Термоелектричний. 

  Метод каутеризації підбирається в індивідуальному порядку. На це впливає стан яєчників, кількість кіст, а також індивідуальні особливості організму пацієнтки. Процедура може бути проведена в будь-який день циклу. Винятком є період менструації. Процедура триває близько 40 хвилин. Реабілітаційні заходи після каутеризації спрямовані на досягнення двох головних цілей - успішне загоєння ран і відновлення репродуктивної функції.

  Швидкість відновлення організму багато в чому залежить від загального стану здоров'я, складності процедури та специфіки патології. Проколи на передній черевній стінці заживають швидко, тому загалом період реабілітації недовгий.

  Каутеризація є ефективним методом лапароскопії при СПКЯ. Під час процедури зменшується кількість патологічно зміненої тканини і руйнується щільна капсула яєчника. Це створює сприятливі умови для дозрівання і виходу яйцеклітини з фолікула і, як наслідок, - настання вагітності. У деяких випадках зачаття відбувається вже через місяць після втручання.

  Дриллінг

  Процедура полягає у виконанні невеликих отворів у потовщеній капсулі яєчників. Для цього може використовуватися лазерний або ультразвуковий скальпель. Це сприяє руйнуванню не тільки ущільненої оболонки яєчника, а й деякої кількості фолікулів (не дозрілих яйцеклітин). У підсумку скорочується вироблення андрогенів, відновлюється овуляція, нормалізується менструальний цикл і з високою ймовірністю настає вагітність.

  Головним показанням для проведення такого виду втручання є безпліддя, пов'язане з СПКЯ. Також воно може призначатися в разі хронічних запальних процесів органів малого таза, гіперандрогенії, дисменореї.

  Дриллінг проводиться за таким алгоритмом:

  1. Занурення в наркоз.
  2. Виконання невеликих проколів.
  3. Введення інструментів.
  4. Нагнітання вуглекислого газу (для отримання огляду поля майбутньої операції).
  5. Виконання невеликих отворів.
  6. Ревізія черевної порожнини.
  7. Діставання інструментів і ушивання місця проколів.

  У 50% випадків вагітність настає в перший рік після операції. На відміну від лікарської терапії, дриллінг не потрібно проводити курсами, його ефект зберігається протягом тривалого періоду часу.

  Резекція

  Має на увазі під собою оперативне втручання з видалення патологічно зміненої частини яєчника. Резекція призначається жінкам репродуктивного віку, коли важливо максимально зберегти здорову тканину яєчника. Показанням до її проведення можуть стати тривало існуючі кістозні утворення і доброякісні пухлини.

  Резекція - це органозберігаюче втручання, яке дає змогу практично повноцінно функціонувати частині репродуктивних органів, які залишилася. Вона буває двох видів - клиноподібною і частковою. Перший варіант передбачає видалення ураженої тканини трикутником з основою всередині капсули залози. Показаний у разі розростання кіст на тлі гормональної дисфункції або запального процесу. Часткова резекція призначається в разі дермоїдних кіст, доброякісних утворень, позаматкової вагітності, гнійних запалень тощо.

  Овуляція після резекції яєчників

  Овуляція може настати вже через два тижні після резекції. Однак, якщо проводиться післяопераційна гормонотерапія, це може статися лише через місяць. Досягнення сучасної медицини дають змогу завагітніти навіть тим жінкам, у яких видалено обидва яєчники. Природно, це можливо за допомогою допоміжних репродуктивних програм. Жінки можуть скористатися донорськими або власними яйцеклітинами, отриманими і замороженими напередодні хірургічного втручання.

  Лапароскопія яєчників у разі безпліддя

  Лапароскопія в лікуванні безпліддя - це сучасна альтернатива традиційним операціям, що передбачає широкі розрізи, грубі рубці, масивні крововтрати і тривале відновлення. Операція може призначатися після курсу медикаментозної терапії або відразу після виявлення патології репродуктивної сфери. З її допомогою лікування безпліддя останнім часом стало набагато ефективнішим і безпечнішим.

  Лапароскопічна операція може призначатися в плановому та екстреному порядку. У першому випадку підставою можуть послужити такі стани:

  • пухлини яєчників;
  • ендометріоз;
  • безпліддя;
  • аномалії будови репродуктивних органів;
  • непрохідність маткових труб;
  • гіперплазія ендометрія;
  • дисменорея;
  • хронічний тазовий біль неясної етіології;
  • швидке зростання кістозних утворень;
  • компресія сусідніх органів;
  • гормональні порушення, що не піддаються медикаментозному лікуванню.

  Показанням для екстреного проведення операції може стати перекрут або розрив кісти, апоплексія яєчника, некроз, кровотеча, позаматкова вагітність, гострі запально-гнійні процеси статевих органів. Обмеженням до лапароскопії можуть послужити захворювання системи згортання крові, серйозні серцево-судинні патології, злоякісні новоутворення, важкий ступінь ожиріння.

  Лапароскопія буває трьох типів - діагностична, оперативна і контрольна. Перший різновид передбачає візуальний огляд внутрішніх органів, допомагає встановити причину наявної проблеми. Діагностична лапароскопія часто проливає світло на природу безпліддя неясної етіології. Вона використовується для підтвердження попереднього діагнозу і корекції лікувальної тактики.

  Оперативна лапароскопія спрямована на видалення патологічних вогнищ. З її допомогою можна виконати великий обсяг різних гінекологічних операцій.

  Контрольний тип використовується з метою перевірки ефективності лікування та оцінки результатів операції.

  Вагітність після лапароскопії полікістозу

  Відгуки пацієнток, які пройшли лапароскопію полікістозу, мають переважно позитивний характер. Більшість жінок, які мали проблеми з репродуктивною функцією, знову знаходять можливість зачати і виносити дитину.

  Зазвичай вагітність настає протягом року після успішної лапароскопії (у 80-90% випадків). Однак точно спрогнозувати терміни неможливо. На це впливає велика кількість чинників, серед яких:

  • вираженість патологічних змін;
  • наявність супутніх гінекологічних захворювань та ускладнень;
  • наявність або відсутність овуляції до хірургічного втручання;
  • вік жінки та ін.

  Фахівці рекомендують планування вагітності не раніше, ніж через три місяці після операції. За цей період має повністю відновитися робота яєчників і стабілізуватися гормональний фон. В іншому ж випадку існує висока ймовірність викидня на ранніх термінах. Варто зазначити, що через рік шанси на успішне зачаття починають знижуватися, оскільки оболонки яєчників знову ущільнюються, тим самим ускладнюючи овуляцію.

  Ефективність лапароскопії при полікістозі яєчників

  Основним показанням до проведення хірургічного втручання при СПКЯ є відсутність ефекту від консервативної терапії та наявність стійких порушень овуляції. За допомогою лапароскопії можна повністю вирішити проблему полікістозу яєчників. На відміну від гормональної терапії, вона має високу ефективність і стійкість результатів.

  Після лапароскопії нормалізується робота яєчників, стабілізується гормональний фон, з'являється овуляція. У переважної більшості жінок з'являється можливість завагітніти. Успіх лапароскопії залежить від багатьох чинників, серед яких - професіоналізм хірурга, ступінь тяжкості СПКЯ, загальний стан жінки і дотримання нею всіх рекомендацій у післяопераційному періоді. 

  Якщо ви шукаєте, де можна зробити лапароскопію при СПКЯ без болю, ризиків і ускладнень, звертайтеся в клініку «JMC». Наші хірурги володіють найефективнішими хірургічними техніками. У своїй роботі ми використовуємо сучасні лапароскопи останнього покоління і віддаємо перевагу малоінвазивним органозберігаючим методам проведення оперативних втручань. Звертаючись до нас, ви можете розраховувати на якісний сервіс, комфорт, абсолютну безпеку і високі результати лікування!