Графік роботи: вівторок   з 08:00 до 19:30
 • пн з 08:00 до 19:30
 • вт з 08:00 до 19:30
 • ср з 08:00 до 19:30
 • чт з 08:00 до 19:30
 • пт з 08:00 до 20:00
 • сб з 09:00 до 16:00
 • нд з 08:00 до 19:00

Герніопластика

Герніопластика (видалення грижі) - це хірургічна процедура з лікування гриж, спрямована на відновлення нормальної анатомії та підтримання слабкої ділянки для запобігання подальшого випинання органів.

Грижа - це стан, за якого внутрішній орган або тканина виходить за межі нормального положення через слабке місце або дефект у стінці тіла, яка зазвичай утримує цей орган або тканину на місці. Найчастіше проблема діагностується на передній черевній стінці та паховій ділянці.

Формування гриж може відбуватися на тлі надмірної ваги, хронічних закрепів, надмірних фізичних навантажень. Послужити каталізатором розвитку дефекту можуть оперативні втручання, випадкові травми, підіймання важких предметів, вагітність тощо.

Операція є єдино можливим вирішенням проблеми. Жодні консервативні методи лікування не в силах назавжди позбутися проблеми. Наявність грижі знижує якість життя і працездатність. Однак необхідність проведення оперативного втручання більшою мірою пов'язана з серйозними ризиками ускладнень, до яких здатна призвести патологія. Одним із найсерйозніших є защемлення, що вимагає негайного хірургічного втручання. Будь-який грижовий дефект є прямою загрозою здоров'ю і життю людини. Випинання завжди може викликати серйозні ускладнення, незалежно від розмірів і локалізації.

Послуги
Ціна/грн
Пахова грижа
Грижа білої лінії живота
Грижа білої лінії живота (без вартості сітки)
Пупкова грижа
Грижа пупкова (без вартості сітки)
Чому саме в JMC
01
Захист та страхування

Єврейський медичний центр JMC включений до списку офіційних постачальників страхової компанії DEVIDSHEIELD GROUP International Medical Insurance. Це одна з найбільших міжнародних страхових компаній, яка діє, зокрема, в Ізраїлі та США.

02
Зручно та комфортно

Працюємо щотижня та всі державні свята; ведемо прийом пацієнтів до останнього клієнта; результати лабораторних досліджень видаємо одразу; приділяємо пацієнтам стільки часу, скільки потрібно; наше обслуговування Вас приємно здивує.

03
Якісно і високотехнологічно

JMC гарантує якість результатів діагностики та лікування; ми працюємо на сучасному лабораторному та діагностичному обладнанні; в нас багаторівнева система контролю за якістю надання медичної допомоги.

04
Чесно та гуманно

Наше основне завдання – здоров'я та благополуччя наших пацієнтів; здійснення благодійної діяльності; JMC не співпрацює із фармацевтичними представниками. У клініці немає реклами лікарських засобів

JMC

Операція з видалення грижі забезпечує такі результати:

 • виправлення видимих дефектів;
 • повернення внутрішніх органів у їхнє анатомічне положення і стабілізація їхньої роботи;
 • зняття больових відчуттів;
 • зміцнення слабких і розтягнутих тканин;
 • повернення можливості ведення активного способу життя.

Сучасні технології дають змогу проводити операцію в разі грижі з використанням сітчастих імплантів, що значно знижує ризик повторного утворення дефекту.

Обтураційна герніопластика (ненатяжна герніопластика)

Обтураційна герніопластика, також відома як ненатяжна герніопластика, є реконструктивним втручанням з установкою штучних сітчастих протезів, які зміцнюють слабку ділянку. При цьому, власні тканини пацієнта не розтягуються і не пошкоджуються. Обтураційна герніопластика визнана "золотим стандартом" у лікуванні грижових дефектів черевної стінки.

Сітчасті ендопротези швидко вростають у власні тканини організму, не викликають алергічних реакцій, не відторгаються організмом і легко імплантуються. Вони виконують роль природної сполучної оболонки, при цьому є абсолютно біологічно сумісними з тканинами організму. Імплантат являє собою еластичну, міцну і надійну конструкцію, яка не створює дискомфорт і абсолютно не відчувається під час рухів. Вид і розмір сітки підбирається в індивідуальному порядку. При цьому враховується техніка планованої операції, обсяг дефекту, вираженість атрофічних змін тканин тощо.

Обтураційне видалення грижі має низку переваг:

 • Виключає натяг і пошкодження тканин.
 • Зміцнює ділянку грижових воріт.
 • Скорочує період реабілітації.
 • Утворює міцний і надійний каркас, який надійно утримує абдомінальні органи в природному анатомічному положенні.
 • Мінімізує ризики рецидиву (ймовірність повторного формування гриж становить не більше одного відсотка).
 • Дозволяє закривати великі дефекти.

У клініці «JMC» під час видалення гриж використовують сучасні сітчасті протези Covidien. Залежно від конкретних уподобань і можливостей пацієнта, ми можемо замовити сітку будь-якого іншого виробника.

Техніка виконання операції

Конкретний хід герніопластики може дещо відрізнятися залежно від типу грижі, місця її розташування та індивідуальних особливостей пацієнта.

Відкрита герніопластика

Це традиційна, відкрита, операція з видалення грижі. Вона виконується через зовнішній розріз м'яких тканин. Процедура забезпечує більш вільний доступ до грижі. Найчастіше використовується для лікування великих і ускладнених гриж.

Незважаючи на те, що відкрита операція є більш травматичним методом, у деяких випадках її проведення виявиться безпечнішим або ефективнішим варіантом. Наприклад, це стосується пацієнтів із раніше проведеними оперативними втручаннями в черевній порожнині. Режим проведення порожнинних операцій у клініці «JMC» - максимально щадний. Наші лікарі роблять тільки мінімально необхідні розрізи, а шви - косметичні.

Відкрита герніопластика виконується строго за прописаним алгоритмом:

 1. Наркоз.
 2. Антисептична обробка.
 3. Забезпечення хірургічного доступу (за допомогою скальпеля).
 4. Грижесічення (розтин грижі та повернення її вмісту всередину очеревини).
 5. Ревізія внутрішніх органів.
 6. Зміцнення стінок очеревини (за допомогою штучних матеріалів).
 7. Ушивання рани і закриття асептичною пов'язкою.

Лапароскопічна (ендоскопічна) герніопластика

Лапароскопічне видалення грижі являє собою сучасний спосіб оперативного лікування, який відомий своєю малоінвазивністю. Хірургічне втручання виконується через кілька невеликих проколів з використанням мікроінструментів і оптичної системи. Лапароскопія грижі мінімально травмує тканини, не залишає після себе грубих шрамів і рубців і практично ніколи не викликає ускладнень. При цьому, метод не підходить для лікування гриж великих розмірів.

Лапароскопія гриж проводиться за таким алгоритмом:

 1. Введення в наркоз.
 2. Антисептична обробка.
 3. Виконання хірургічного доступу (через невеликі проколи на передній черевній стінці).
 4. Подача вуглекислого газу.
 5. Введення хірургічних інструментів.
 6. Вправлення грижі та повернення внутрішніх органів в анатомічне положення.
 7. Накладення і закріплення сітчастого ендопротеза.

Відновлення після герніопластики

Тривалість відновного періоду залежить від типу обраної операції та складності її проведення. У середньому на реабілітацію йде близько двох тижнів. У легких випадках у разі використання лапароскопічного доступу пацієнта можуть виписати того ж дня.

Щоб реабілітаційний період після видалення грижі пройшов швидко і легко, фахівці клініки «JMC» рекомендують наступне:

 • носіння компресійної білизни;
 • збалансоване харчування (відмова від продуктів, що викликають закреп);
 • обмеження фізичних навантажень (зокрема, підняття важких предметів);
 • антисептична обробка післяопераційної рани і перев'язка;
 • точне дотримання лікарських призначень.

Поява незначних больових відчуттів, набряк, порушення чутливості в ділянці шва не потребує спеціального медикаментозного лікування. Усі ці симптоми є природною реакцією на оперативне втручання і минуть самостійно. У виняткових випадках можуть бути призначені знеболювальні засоби.

У разі своєчасного звернення за медичною допомогою та високого професіоналізму хірурга ризик небажаних ускладнень мінімальний. Однак неприємні наслідки після видалення грижі все ж трапляються. Ось деякі з них:

 • запалення;
 • нагноєння;
 • кровотеча;
 • утворення гематом;
 • сероми;
 • пошкодження внутрішніх органів;
 • зміщення ендопротеза;
 • спайковий процес;
 • хронічний больовий синдром;
 • рецидив.

Якщо після оперативного втручання з'явилися підозрілі симптоми, такі як посилення набряклості та болю, підвищення температури тіла, слід негайно звернутися до фахівця.

Якщо ви шукаєте, де можна зробити операцію з видалення грижі в Дніпрі без ризиків і ускладнень, звертайтеся в клініку «JMC». У нас працюють найкращі фахівці міста, які володіють найефективнішими хірургічними техніками. Наша клініка оснащена сучасними лапароскопами останнього покоління. За необхідності, може бути проведена відкрита операція максимально щадним способом. Також у нас є своя власна лабораторія, тому всі дослідження перед операцією можна пройти в одному місці. Звертаючись до клініки «JMC», ви можете розраховувати на високий рівень сервісу і комфорту, абсолютну безпеку і високі результати!