Графік роботи: вівторок   з 08:00 до 19:30
 • пн з 08:00 до 19:30
 • вт з 08:00 до 19:30
 • ср з 08:00 до 19:30
 • чт з 08:00 до 19:30
 • пт з 08:00 до 20:00
 • сб з 09:00 до 16:00
 • нд з 08:00 до 19:00

Видалення яєчника (оваріектомія)

Оваріектомія - це оперативне втручання, під час якого відбувається видалення одного або обох яєчників.

Операція з видалення яєчника: показання

Процедура видалення яєчників може виконуватися за різними медичними показаннями, зокрема за такими:

 1. Злоякісні пухлини: якщо виявляються злоякісні пухлини (рак) в яєчниках, оваріектомія може бути необхідною для видалення пухлини і запобігання поширенню ракових клітин.
 2. Бенігні пухлини: деякі бенігні (непухлинні) утворення, як-от великі кісти, які спричиняють дискомфорт або інші симптоми, можуть також стати причиною оваріектомії.
 3. Запобігання ризику раку: у жінок із високим генетичним ризиком розвитку раку яєчників або раку молочної залози іноді рекомендується профілактичне видалення яєчників для зниження ризику розвитку раку.
 4. Гормональні проблеми: у деяких випадках оваріектомія може бути проведена для лікування певних гормональних порушень.

Серед інших можливих показань можна виділити наступне:

 • аднексит;
 • некроз яєчника;
 • абсцеси, поліпи;
 • позаматкова вагітність;
 • розрив кісти;
 • ендометріоз;
 • склерополікістоз;
 • апоплексія або перекрут яєчника;
 • гнійно-запальний процес;
 • маткова кровотеча;
 • травма, що призвела до розриву яєчника.

Оваріектомія може бути проведена як відкритим хірургічним доступом (лапаротомія),так і методом мінімально інвазивної хірургії (лапароскопія). Після оваріектомії може знадобитися гормональна замісна терапія для збалансування рівнів гормонів в організмі.

Ухвалення рішення про проведення оваріектомії слід здійснювати спільно з лікарем, з огляду на медичні показання, ризики, користь та індивідуальні чинники.

Чому саме в JMC
01
Захист та страхування

Єврейський медичний центр JMC включений до списку офіційних постачальників страхової компанії DEVIDSHEIELD GROUP International Medical Insurance. Це одна з найбільших міжнародних страхових компаній, яка діє, зокрема, в Ізраїлі та США.

02
Зручно та комфортно

Працюємо щотижня та всі державні свята; ведемо прийом пацієнтів до останнього клієнта; результати лабораторних досліджень видаємо одразу; приділяємо пацієнтам стільки часу, скільки потрібно; наше обслуговування Вас приємно здивує.

03
Якісно і високотехнологічно

JMC гарантує якість результатів діагностики та лікування; ми працюємо на сучасному лабораторному та діагностичному обладнанні; в нас багаторівнева система контролю за якістю надання медичної допомоги.

04
Чесно та гуманно

Наше основне завдання – здоров'я та благополуччя наших пацієнтів; здійснення благодійної діяльності; JMC не співпрацює із фармацевтичними представниками. У клініці немає реклами лікарських засобів

JMC

Види оваріектомії

Тотальна

Має на увазі видалення обох яєчників, включно з усіма їхніми тканинами і структурами. Тотальна оваріектомія зазвичай рекомендується до проведення в разі виявлення раку яєчників або високого ризику його розвитку. Після такої операції рівень естрогену в організмі різко знижується, що може призвести до проявів, подібних до симптомів клімаксу. Тотальна оваріектомія може мати довгострокові наслідки, оскільки вона позбавляє жінку функції яєчників і виробництва гормонів. Після операції може знадобитися гормональна замісна терапія для підтримки гормонального балансу в організмі.

Субтотальна

Під час операції видаляють більшу частину одного або обох яєчників, при цьому невеликий фрагмент тканини все ж залишається з метою зберегти гормональну функцію.

Цю процедуру можуть виконувати за медичними показаннями, коли видалення частини яєчників вважається достатнім для досягнення мети лікування, наприклад:

 • Захворювання яєчників: якщо у жінки є певні захворювання яєчників, як-от кісти або пухлини, які можуть бути вилікувані видаленням частини тканини, але при цьому хочеться зберегти деяку функцію яєчників.
 • Гормональні порушення: у випадках, коли проблеми з гормональним балансом пов'язані з конкретною частиною яєчників, субтотальна оваріектомія може бути проведена для усунення цих проблем.
 • Ракові захворювання: у деяких випадках у разі раку яєчників або інших органів тазової порожнини може знадобитися часткове видалення яєчників як частина великої операції.

Лапароскопічна

Це найбільш щадний хірургічний метод з мінімальною травматизацією тканин. Він гарантує швидке відновлення і прекрасний естетичний результат. Операція пов'язана з мінімальними крововтратами і ризиками розвитку ускладнень.

Усі маніпуляції виконуються через кілька невеликих отворів на животі, в які вводяться ендоскопічні інструменти. Операційне поле виводиться на екран монітора під великим збільшенням, що забезпечує максимальну точність хірургічного втручання. Операція триває в середньому тридцять хвилин. Найчастіше лапароскопію призначають у неускладнених випадках для проведення планових втручань.

Порожнинна

Це відкритий спосіб, за якого хірургічний доступ до органу здійснюється через розріз на передній черевній стінці. Він зазвичай використовується у випадках, коли розмір або розташування яєчників робить лапароскопію скрутною, або коли є потреба в одночасному виконанні додаткових хірургічних процедур (наприклад, видаленні великих пухлин або інших органів). Лапаротомія не менш надійна й ефективна, проте відновлення в цьому випадку займає більше часу.

Відновлення після видалення яєчника

Для якнайшвидшого відновлення і мінімізації ризиків після оваріектомії рекомендується дотримуватися певних обмежень і заборон. Деякі з них можуть відрізнятися залежно від клінічного випадку та індивідуальних особливостей кожного пацієнта. Виділимо загальні заборони:

 • фізична активність (заняття спортом);
 • підйом важких предметів;
 • статеві контакти;
 • шкідливі звички (куріння, алкоголь);
 • плавання в басейні, водоймі;
 • приймання гарячої ванни;
 • відвідування солярію, лазні, сауни;
 • тривале перебування під прямими сонячними променями.

Після операції може виникнути біль і дискомфорт у ділянці живота. Це є варіантом норми. Для полегшення самопочуття можуть бути призначені анальгетичні засоби. Фізичну активність важливо відновлювати поступово, починаючи з нетривалих піших прогулянок. Важливу роль у процесі відновлення відіграє здорове харчування. Рекомендується скласти збалансований раціон, багатий на білки, вітаміни та мінерали. Також важливо підтримувати водний баланс.

Для проведення оваріектомії звертайтеся в клініку «JMC». Тут операції проводять висококваліфіковані фахівці з багаторічним досвідом роботи. Наша клініка має свою власну лабораторію. Усі дослідження перед операцій можна пройти в одному місці. Оваріектомія проводиться з використанням лапароскопів останнього покоління. Наші пацієнти добре переносять операцію і швидко відновлюються. Нас рекомендують своїм рідним і близьким, а значить, - довіряють. Ви можете самі переконатися у високому професіоналізмі команди «JMC», записавшись вже зараз на прийом до одного з наших фахівців!

FAQ
 • Що відбувається з організмом після видалення яєчників?
  Яєчники відіграють важливу роль у репродуктивній системі та виробництві гормонів, тому їх видалення призводить до різних змін в організмі. Після двосторонньої оваріектомії припиняється овуляція, а разом з нею і здатність до зачаття. Знижується рівень жіночих статевих гормонів. У жінок з'являються ознаки менопаузи (порушення сну, сухість піхви, припливи жару, головний біль). Серед можливих наслідків також можна виділити високі ризики розвитку остеопорозу, серцево-судинних патологій, психологічних розладів.
 • Скільки знаходитись у лікарні після видалення яєчників?
  Тривалість перебування в стаціонарі може варіюватися залежно від типу операції та індивідуальних особливостей пацієнта. У більшості випадків пацієнти залишаються в лікарні від 1 до 3 днів. Якщо проводилася лапароскопія, зазвичай жінки вирушають додому вже наступного дня.
 • Скільки триває відновлення після видалення яєчників?
  Повне відновлення може зайняти від кількох тижнів до кількох місяців. Тривалість реабілітаційного періоду може відрізнятися залежно від індивідуальних особливостей організму і складності клінічного випадку. Важливо прислухатися до свого організму, відпочивати, правильно харчуватися і дотримуватися всіх рекомендацій лікаря.
 • Коли починається клімакс після видалення яєчників?
  Симптоми менопаузи починають з'являтися зазвичай через 2-3 тижні після операції. Своєї максимальної сили вони досягають через кілька місяців. Загалом, час початку клімаксу може варіюватися залежно від кількох чинників, включно з віком жінки, станом яєчників до операції та індивідуальними особливостями організму.