Графік роботи: вівторок   з 08:00 до 19:30
  • пн з 08:00 до 19:30
  • вт з 08:00 до 19:30
  • ср з 08:00 до 19:30
  • чт з 08:00 до 19:30
  • пт з 08:00 до 20:00
  • сб з 09:00 до 16:00
  • нд з 08:00 до 19:00

Звернення головного раввіна у Дніпрі

Дорогі друзі!

Починається місяць Адар. Для єврейського народу це місяць Мазаль та Броха (успіху та благословення). Сказано в Талмуді (трактат Тааніт): «Мішенихнас Адар марбім бе-сімха» – «З настанням місяця Адар збільшують радість». Цей вислів свідчить про внутрішній зміст місяця Адар. З першого дня відчувається атмосфера радості, досягає кульмінації в Пурім. Зверніть увагу, сказано «збільшують Сімха», це означає, що потрібно бути в радості весь рік, але в Адарі слід збільшити її.

Ми часто говоримо, що людина повинна постійно розвиватися, удосконалюватися, і не може задовольнятися досягнутим. Прагнути вперед до найкращих результатів, рости, вчитися. Якщо ж хтось радіє, задоволений собою і спокійний, це, ніби суперечить духу самовдосконалення. Насправді, між цими двома позиціями немає протиріччя.

З одного боку, ми часто дивимося всередину себе, вимагаємо звіт про виконану роботу, щоб оцінити свій духовний рівень, поглянути на те, що не було виконано, шкодувати про помилки, покаятися.

З іншого боку, повноцінний розвиток є неможливим, якщо немає здорового оптимізму та радості життя. Щодня Сімха має живити наше існування. Наприклад, прокинулася вранці людина, сповнена енергії, але потім розмірковуючи, починає тривожитися через те, що її духовний рівень не достатній, що людина сама собі не подобається, і ось уже самооцінка впала, настрою немає і руки опускаються. Так його «поганий початок» працює на те, щоб тривожність множила сама себе, не даючи вийти з цього кола. Прямий шлях до депресії.

Дійсно, варто дивитися на себе критично, але не завжди, а в певний час, коли людина вирішить, що зараз час аналізувати свою поведінку і думати про це. Бажано з конструктивним почуттям, щоб потім ухвалити нове гарне рішення і рухатися далі.

А взагалі, жити в радості – бе Симха, значить наближатися до Вс-вишнього. Особливо в місяць Адар наше серце хоче бути сповненим радістю до країв. І ми можемо створювати для цього приводи.

19 лютого ми були свідками відкриття клініки JMC у «Менорі». Чудовий привід для радості! Проект втілений у життя завдяки єврейській громаді Дніпра, комплексу «Менора», громаді Бостона CJP «Combined Jewish Philanthropies», особисто Бобу і Доріс Гордон, Олександру Володимировичу Петровському, Геннадію Борисовичу Сороці, Американському Комітету «Джойнт» в особі Йоні Лейфера, а також допомозі директора БФ “Хесед” А.М. Плескачевського. Наступного дня після відкриття ми вже могли бачити, як найкращі лікарі, маючи найсучасніше обладнання, приймають відвідувачів.

На жаль, в Україні люди живуть на 10-15 років менше, ніж в Америці, Ізраїлі, країнах Західної Європи. Це неприпустимо. Так не має бути. Найчастіше можна продовжити саме життя і поліпшити його якість, вчасно звернувшись до лікаря. Для цього потрібна сучасна медицина і, звичайно, довіра до неї. Багаторічна корупція та непрофесіоналізм відлякують людей, які відкладають візит до лікаря аж до екстреної критичної ситуації. Якщо буде можливість постійно стежити за своїм здоров’ям, проводити необхідні дослідження вчасно, якщо люди будуть проходити до лікаря з метою профілактики, це допоможе подовжити життя.

Ми знаємо, що у багатьох не вистачає коштів для обстеження, для когось це недоступно фізично (люди з проблемами опорно-рухового апарату, літні та тяжкохворі),а також відсутність довіри до медпрацівників – ось основні причини того, що своєчасна допомога не надається. Наша громада взяла на себе завдання створити клініку доступної чесної професійної медицини. Допомогти кожному, гарантуючи порядність та високу кваліфікацію. Якщо член громади потребує допомоги, ми зможемо також надати матеріальну підтримку. Ми хочемо подовжити життя людей в Україні. Подарувати багато років щасливого життя нашим людям.

Мазаль і Броха – єврейський медичний центр!

Здоров’я, щасливого Адара і веселого Пуріма усім!

Головний рабин Дніпра і регіону

Шмуель Камінецький